güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 3 min 7 ay

Her çocuğun, bilhassa de en güç ve dışlanmış durumda olan çocukların yaşatılması, korunması ve gelişimi için çalışan, 190 ülkede güçlü bir varlığa sahip olan UNICEF, adımları güzelliğe çeviren birinci sağlık uygulaması Help Steps iş birliği yaptı. Artık Help Steps’i fiyatsız olarak telefonlarına yükleyen herkes, adımlarıyla Türkiye’de ve dünyadaki en sıkıntı durumdaki çocukların eğitim, korunma, sağlık ve toplumsal gereksinimlerine dayanak olacak.

Kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendirip adımları güzelliğe dönüştüren Help Steps sayesinde atılan adımlar, Türkiye’de çocuk haklarını desteklemek ve bireyler ile özel kesimden kaynak geliştirmek için çalışan UNICEF’e gönderilecek böylelikle kullanıcılar çocukların sıhhati ve eğitimine katkıda bulunacak.

190 ülkede çocuklar ve gençler için çalışıyor

190’dan fazla ülkede ve bölgede çocuklar ve gençlerin haklarını korumak için faaliyet gösteren UNICEF, Türkiye’de 1951 yılından bu yana çalışmalarını sürdürüyor. Çocuk Haklarına Dair Mukavelenin ışığında UNICEF, çocuk sıhhati, eğitim, çocukların korunması, pak suya erişim, beslenme ve çocukların hayatlarını etkileyen kararlara katılmalarına imkan sağlamak başta olmak üzere uzun vadeli, milletlerarası gelişim programları yürütüyor. UNICEF, Türkiye dahil dünya çapında Covid-19’un bulaşmasını önlemek, dezavantajlı çocukları ve aileleri korumak, uzaktan eğitime erişimi artırmak için çalışıyor. UNICEF’in çalışmaları, istekli bağışlarla destekleniyor. Help Steps ile artık Türkiye’deki kullanıcılar da yalnızca yürüyerek çocuklar ve gençler için takviyede bulunabilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir