güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 5 min 5 ay

Sermaye piyasalarındaki esaslı ve güçlü geçmişinin devamı olarak yeni jenerasyon yatırım holdingine dönüşen Inveo Yatırım Holding, kuruluş hazırlıklarını yürüttüğü yatırım bankasının kuruluş faaliyetlerine ve sonrasına liderlik etmek üzere Dr. Başkan Halisdemir ile anlaştı.

Inveo Yatırım Holding, Türkiye’nin muhtaçlığı olan yatırımların finansmanına katkı sağlamak için kuruluş hazırlıklarını yürüttüğü yeni yatırım bankasının önderini seçti.

Inveo Yatırım Holding CEO’su Onur Topaç, kesimin tecrübeli yöneticilerinden Dr. Lider Halisdemir ile anlaştıklarını açıkladı. Topaç, Dr. Başkan Halisdemir’e yatırım bankası kurma çalışmalarını yönetmek üzere tam yetki verdiklerini, BDDK’dan alınacak gerekli müsaadeler sonrasında kendisinin bankanın idaresinde misyon alacağını bildirdi.

“Inveo yeni jenerasyon bir paha yatırımcısı”

Yatırım bankası kuruluş çalışmaları hakkında Inveo Yatırım Holding ismine açıklama yapan CEO Onur Topaç: Inveo Yatırım Holding, sermaye piyasalarına ve geleceği parlak şirketlere yatırım yapan yeni jenerasyon bir paha yatırımcısı. 2020 yılında özsermayemizi yüzde 310 büyüterek 148 Milyon TL’den 606 Milyon TL’ye yükselterek güçlendirdik. Kaliteli ve tecrübeli bir grup ile büyümeyi hedefleyen şirketimiz yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirdiği yatırımlarla kıymet yaratmayı misyon ediniyor. Sermaye Piyasalarındaki 30 yıllık tecrübemizi bir üst düzeye çıkartmak ve ülkemizin gereksinim duyduğu yatırımların finansmanına katkı sağlamak için bir yatırım bankası kurmak istediğimizi açıklamış ve bunun için bir müracaat heyeti oluşturmuştuk. Bu seyahatte çok bedelli ve deneyimli isimler olan Demet Özdemir ve Bora Oruç hem İdare Kurulu’muza hem de Yatırım Bankası çalışmaları kapsamında oluşturulan müşavere konseyimize katılmıştı. Artık ise ülkemizde yatırım bankası ve finansal teknoloji şirketleri denilince akla gelen birinci isim olan Dr. Başkan Halisdemir ile kuruluş faaliyetlerimize ve sonrasına liderlik etmek üzere anlaşmış bulunuyoruz. Dr. Lider Halisdemir, mesleğinde birçok yeniliğe ve çeşitli kesimlerde değerli dönüşümlere imza atarken, ülkemizin birinci finansal teknoloji şirketlerini grupları ile kurmuş tecrübeli başkanlardan biri. Kendisi özel sermayeli en büyük yatırım bankası markasını oluşturmuş, hayata geçirdiği yenilikler, birçok milletlerarası yarışta ödüllendirilmiştir. Bu kıymetli muvaffakiyetlerin akabinde 5 yıl evvel bankacılık alanında çalışma hayatına orta vermiş ve sivil toplum çalışmalarına yönelmişti. Tekrar yönetici olarak Inveo Yatırım Holding çatısı altında dala dönmesi kümemiz, ülkemizin finans ve sermaye piyasaları açısından değerli bir kazanımdır. Kendisi tam yetkili olarak yatırım bankası kurma çalışmalarını yönetecek ve gerekli BDDK müsaadelerinin alınması sonrasında, bankanın idaresinde vazife alacaktır. Dr. Lider Halisdemir Inveo Yatırım Holding çatısı altında Finansal Hizmetler Kümesi Lideri olarak vazifeye başlamıştır.”

Inveo Yatırım Holding’e iştiraki hakkında açıklama yapan Başkan Halisdemir, görüşlerini şöyle lisana getirdi: “Dünyada ve ülkemizde, heyecan verici bir finansal dönüşüm yaşanıyor. Bu dönüşüme katkı sağlamak ve ülkemizden dünyaya âlâ örnekler oluşturmak için sermaye piyasalarımızın prestijli ve vizyoner kuruluşu Inveo ile güçlerimizi birleştirmeyi kıymetli bir imkan olarak görüyorum. Bu dönüşüm yıllarında, bankacılık alanında yerli, işinin ehli, geçmişi muhakkak, vizyoner kurum ve zanaatkarlara gereksinim var. Birçok yerli bankamız yıllar içinde yabancı kümeler tarafından satın alınarak yabancılaştı. Yeni yerli kurumların bölüme girişi ve finansa taze sermaye kazandırılması konusunda devletimizin açtığı pencere yerinde ve kıymetlidir. Finansa erişimi kolay, yaygın ve seçenekleri güçlü kılarak ülkemizde yatırımların gelişimine, birlikte çalışarak katkı sağlama fırsatı verdikleri için Inveo Yatırım Holding’e teşekkür ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir