güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler güncel haberler
0 5 min 5 ay

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla iskan süreçleri süratle tamamlanan ve geçtiğimiz ay Sur Yapı tarafından tamamlanıp Antepe A.Ş.’ye teslim edilen Park Etabı E ve D parseldeki 10 blokta 678 dairenin daha anahtar teslimi yapıldı. Pandemi nedeniyle hudutlu iştirakçi ile gerçekleştirilen merasim kapsamında daire sahipleri anahtarlarına kavuştu. Önümüzdeki günlerde ise 963 dairenin daha teslimi yapılacak.

Sur Yapı 8 milyar TL’lik yatırım bütçesiyle hayata geçirdiği Sur Yapı Antalya Projesi’nin birinci anahtar teslimleri 2020 Haziran ayında, A parsel 9 blokta 606 dairede gerçekleşti. Projenin kademeli olarak tamamlanan öbür parsellerinde de teslimler tüm süratiyle devam ediyor. Sur Yapı, Park Etabı’ndaki D ve E parselinin iskan süreçlerini, geçtiğimiz ay Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı’yla koordineli biçimde tamamladı. Antepe A.Ş.’ye teslim edilen D ve E parselindeki 10 bloktaki 678 dairenin anahtarları bugün gerçekleştirilen merasimle sahiplerini buldu.

Muhittin Böcek’ten teşekkür

Pandemi nedeniyle sonlu bir iştirakçiyle sade bir formda gerçekleştirilen merasime online iştirak sağlayan Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek;“Sur Yapı tarafından inşaat devam ediyor. Biz de vatandaşlarımıza kira takviyesi vermeyi sürdürüyoruz. Öbür yandan alt yapı ve peyzaj çalışmalarını da tamamladık. Bugün 472 hak sahibinin konutlarını teslim ediyoruz. Şimdiye kadar Antalya için taş taş üstüne koyan, emek veren, bu projeyi başlatan, yürüten herkese, Sayın Etraf ve Şehircilik Bakanımıza, evvelki devir Büyükşehir Belediye Liderlerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıyeten Sur Yapı’nın değerli çalışanlarına, Genel Müdürü’ne, idaresine teşekkür ediyorum. Proje son süratiyle devam edecek ve tüm hak sahibi vatandaşlarımız etap etap konutlarına kavuşacaklar” dedi.

“Sur Yapı ailesi büyümeye devam ediyor”

Teslimlerle ilgili bilgi veren Sur Yapı İdare Şurası Lideri Z. Altan Elmas, “Antalya’da inşa ettiğimiz yeni kent adım adım gerçeğe dönüşüyor. Antalya projemizin birinci etabı olan Park Etabı’nın 606 daireden oluşan 9 bloklu A parselinde, 2020 Haziran ayında teslimlerle birlikte ömrü başlatmıştık. E ve D parsellerindeki 472’si hak sahiplerinin olmak üzere toplamda 678 dairenin daha teslimiyle Sur Yapı ailemiz büyümeye devam ediyor. Bu parsellerdeki dairemizin geçtiğimiz aylarda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın dayanağı ile iskanlarını almıştık. Biz de dairelerimizi tamamlayıp Antepe’ye teslim ettik. Nihayet bugün, gerçekleştirilen merasimde daire sahiplerimiz meskenlerinin anahtarlarına kavuştu. Çalışmalarımıza sürat kesmeden devam ediyoruz. Sur Yapı çatısı altına giren yeni daire sahiplerimize meskenlerinde sağlık ve huzur içinde yaşamalarını diliyorum” dedi.

“Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz”

Elmas kelamlarına şöyle devam etti; “İnşa sürecini süratle gerçekleştirirken hak sahiplerine verdikleri kira dayanağı için Etraf ve Şehircilik Bakanımız Sn. Murat Kurum’a, projenin tüm süreçlerinde dayanak olan başta Antalya Büyükşehir Belediyesi Lideri Muhittin Böcek olmak üzere Antepe A.Ş.’ye ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı çalışanlarına bu süreçte bize verdikleri dayanak için teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir